جاذبه های گردشگری آنتالیا – قسمت اول

جاذبه های گردشگری آنتالیا – قسمت اول

در این پست از وبلاگ تورسازان ، جاذبه های گردشگری آنتالیا را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. جاذبه های گردشگری مخصوص کسانی است که در هتل خود مانده اند و یا از گشت و گذار در شهر خسته شده اند و می خواهند از شلوغی شهر خارج شوند و جاهای دیدنی حومه شهر را ببینند. توصیه می کنیم اگر قصد سفر به این شهر را دارید و یا اینکه هم اکنون در این شهر هستید، این مطلب را تا انتها مطالعه فرمائید.

1 –  منطقه کالیچی (Kaleici):

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری آنتالیا ، منطقه کالیچی است. منطقه ای که دارای خیابان های پیچ در پیچ و پلکانی و کوچه های سنگ فرش شده می باشد. منطقه کالیچی، منطقه ای است که گذشته و آینده این شهر در هم ادغام  و یکی می شود. رستوران های بسیار جالبی در این منطقه وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. حتما سعی کنید وقتی به این منطقه آمدید، از دروازه هادریان و البته مسجد مهمت پاشا و همچنین مسجد ییولی مناره دیدن کنید. توصیه می شود حدودا 2 تا 3 ساعت برای بودن در این منطقه وقت بگذارید.

2 – شهر باستانی پرگ (Perge Ancient City):

شهر باستانی پرگ یکی از محبوب ترین و بهترین شهرهای باستانی موجود در کشور ترکیه می باشد. قدمت این شهر به 1500 سال پیش می رود. یک سالن تئاتر باستانی نیز در این شهر قرار دارد. بهتر است که با ماشین به این شهر باستانی بیایید و یا به همراه یک راهنمای تور تا تاریخچه این منطقه را به خوبی برای شما شرح دهد. همچنین یک کفش مناسب بپوشید و مقدار زیادی آب نیز به همراه خود داشته باشید. زمان بین 1 تا 2 ساعت برای این منطقه کافی می باشد.

3 – سالن تئاتر آسپندوس (Aspendos theater):

از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا ، سالن قدیمی تئاتر آسپندوس می باشد. این منطقه نیز بهتر است که با یک راهنمای تور بیایید تا با تاریخ این مکان آشنا شوید. نکته جالب توجه در مورد آسپندوس این است که سالن تئاتر آن هنوز پابرجاس و از آن استفاده می شود. وقتی به این سالن تئاتر آمدید از پله های آن بالا روید تا به بلندترین نقطه آن برسید و از منظره موجود لذت ببرید. در فصل تابستان و در هنگام عصر در این سالن تئاتر کنسرت هایی برگذار می شود که می توانید از آن ها نیز دیدن کنید. توصیه می کنیم حدود 1 تا 2 ساعت وقت برای آسپندوس قرار دهید.

4 – آبشارهای دودن (Duden Waterfalls)

اگر از شلوغی شهر خسته شده اید و به دنبال جایی برای ریلکس کردن می گردید و همچنین می خواهید از منطقه زیبایی بازدید کنید، در این صورت باید به آبشارهای دودن سر بزنید. آبشار های دودن یک مکان عالی برای تفریح و پیک نیک می باشد. همچنین می توانید از منظره آبشارهای زیبا نیز لذت ببرید.توصیه می کنیم بین 1 تا 2 ساعت برای این مکان وقت بگذارید.

5 – منطقه بندرگاهی آنتالیا (Harbour District):

از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا ، منطقه بندرگاهی می باشد. این منطقه یکی از مناطق مهم و توریستی این شهر به شمار می رود و با توجه به زیبایی  هایی که دارد هر ساله گردشگران زیادی  را به سمت خود جذب می کند. در کنار آب فروشگاه هایی وجود دارد که می توانید از آن ها خرید کنید و یا اینکه یک وعده غذایی لذیذ در این منطقه صرف کنید و یا در یک تور قایقی بسیار عالی شرکت کنید. تورهای قایقی متنوعی در این منطقه وجود دارد بنابراین کمی وقت بگذارید و تور متناسب با بودجه خود را انتخاب کنید. همچنین زمان 1 تا 2 ساعت برای این منطقه کافی می باشد.

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.