14 مکان دیدنی و توریستی در شهر آنتالیا ترکیه – قسمت دوم

مکان های دیدنی آنتالیا  – قسمت دوم

در پست قبلی وبلاگ تورسازان و در قسمت اول 14 مورد از مکان های دیدنی آنتالیا ، در مورد شهر آنتالیا و مکان های زیبا و توریستی این شهر صحبت کردیم  و نیمی از این مکان های زیبا و پربازدید را به شما نشان دادیم که در این پست، قصد داریم ادامه 14 مکان دیدنی و توریستی در شهر آنتالیا را به شما نشان دهیم که امید است مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گیرد.

8- شهر قدیمی ترمسوس (Termessos):

یکی از زیباترین و باستانی ترین مکان های دیدنی آنتالیا و یا حتی کشور ترکیه، شهر قدیمی ترمسوس یا (Termessos)، می باشد. سالن آمفی تئاتر آسپندوس ممکن است بسیار جذاب باشد و گردشگران زیادی را به خود جذب کند ولی منطقه ترمسوس، از لحاظ جو و آرامشی که دارد، برتر است. نه یونانی ها و نه رومی ها نتوانستند مانند پیسیدین ها از محل خود یعنی منطقه ترمسوس دفاع کنند. توصیه می شود برای درک و مشاهده تمامی ماکنزیبایی های این منطقه، یک کفش مناسب بپوشید  و آب به همراه خود داشته باشید و از جذابیت های این منطقه لذت ببرید.

9 – شهر قدیمی پرج (Perge):

شهر زیبا و قدمت دار پرج، از دیگر جاذبه های توریستی شهر آنتالیا می باشد که برای اینکه جو حکومت های باستانی را تجربه و درک کنید، کافیست در این محل کمی بگردید تا به خوبی این احساس را حس کنید. در قدیم این منطقه پایتخت باستانی پامفیلیا بوده است ولی توسط رومیان و یونانی ها، شهر پرج، به منطقه زیبایی تبدیل شد. البته این بنا مانند دیگر مکان های باستانی در کشور ترکیه به خوبی حفظ نشده است و همین امر نکته مثبتی است زیرا این منطقه به نسبت افراد کمتری را جذب می کند و همین امر باعث می شود که علاقه مندان واقعی مکان های باستانی از این شهر قدیمی بازدید کنند.

10- روستاهای قدیمی المپوس و چیمائرا(Olympus and the Chimaera):

به جرات می توان گفت که یکی از بهترین مکان های دیدنی آنتالیا ، المپوس و چیمائرا است که در کنار یکدیگر مانند دو روستا قرار گرفته و در کنار بقایای شهر باستانی المپوس قرار گرفته اند. جاذبه های طبیعی موجود در این منطقه سبب شده این منطقه نیز به یکی از پربازدید ترین مناطق تبدیل شود. محبوبیت المپوس بیشتر بخاطر باربر های جوان است و همچنین دلیل دیگر شهرت آن، سرزنده بودن آن در هنگام شب می باشد ولی شهرت چیمائرا به خاطر آسودگی موجود در آن است که منطقه ای است برای رفع خستگی و استرس و رسیدن به آرامش.

11- چشمه های زیبای آهکی (Karst Springs):

از دیگر مکات های دیدنی آنتالیا ، مناطق اطراف و حومه آنتالیا است که پر است از چشمه های آهکی و آبشار ها که همین چشمه های آهکی به دلیل جذابیت هایشان، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. رسوبات این چشمه ها قدمتی حدود یک و نیم تا دو میلیون سال دارند. اگر میخواهید کمی از جاذبه های توریستی تاریخی آنتالیا فاصله بگیرید، این مکان بسیار زیبا، یک مقصد مناسب برای شما می باشد.

12 – غار کارائین (Karain Cave):

غار کارائین یک مکان باستانی  و بسیار توریستی در شهر آنتالیا کشور ترکیه می باشد. در این غار دندان ها و استخوان هایی پیدا شده که بعد از تحقیق برخی آن را مربوط به انسان های اولیه می دانند. توصیه می شود اگر به غار نوردی علاقه دارید و میخواهید کمی از شهر فاصله بگیرید، حتما از این مکان بازدید کنید.

13 -شهر قدیمی فاسلیس (Phaselis):

شهر فاسلیس از شهرهای باستانی  و قدیمی شهر آنتالیا است که همچنین از مکان های پربازدید این شهر به حساب می آید. بقایایی از این شهر زیبا هنوز وجود دارد، بقایایی مانند: سالن تئاتر، قنات، معبد و کوچه ها. این شهر در کنار دریا قرار دارد و منظره بقایای این شهر که در سمت دریا قرار دارد، یکی از زیباترین مناظر کشور ترکیه است. اگر وقت تان بیشتر است، می توانید از کوهستان این منطقه نیز بازدید کنید و از مناظر آن لذت ببرید.

14- غار کوکین ماگاراسی آنتالیا (Kocain Magarası):

از زیباترین غارهای حومه آنتالیا است که در دل کوه های آهکی قرار گرفته است . طول غار کوکین ماگاراسی، به 600 متر می رسد. تحقیقات نشان می دهد که در سال های قدیم در این مکان مردمی وجود داشته بودند که در این منطقه زندگی می کردند. در ورودی غار، یک انبار بزرگ مربوط به دوره رومی ها وجود دارد. توصیه می شود اگر به غارها علاقه مند هستید، یک کفش  مناسب و یک چراغ قوه همراه خود داشته باشید و از گشت و گذار در این غار لذت ببرید.

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.