8 مکان دیدنی و توریستی کوش آداسی – قسمت دوم

مکان های دیدنی کوش آداسی – قسمت دوم

در پست قبل یعنی مکان های دیدنی کوش آداسی – قسمت اول ، در مورد مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری شهر کوش آداسی ترکیه صحبت کردیم و 4 مورد از پربازدید ترین آنها را به شما معرفی می کنیم. در این پست از وبلاگ گروه مسافرتی تورسازان قصد داریم بقیه مکان های توریستی این شهر زیبا را به شما کنیم که امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. اگر قصد سفر به این شهر را دارید توصیه می شود این مقاله را تا انتها مطالعه فرمائید.

5 – شهر میلتوس (Miletus):

از دیگر مکان های دیدنی کوش آداسی ، شهر باستانی میلتوس است که از دیگر زیبای بندرگاهی مربوط به زمان یونان باستان می باشد. خرابه هایی که در این منطقه توریستی مشاهده می کنید مربوط به دوران مختلفی از تاریخ و حکومت ها می باشد. یکی از بناهای جالب و بسیار دیدنی این منطقه، سالن تئاتر است که دارای ظرفیت 15 هزار نفر می باشد. همچنین منظره دیدنی دارد که می تواند شما را ساعت ها جذب خود کند. این بنا همانطور که گفته شد مربوط به دوره یونانی ها می باشد ولی مدتی بعد توسط رومی ها نیز بازسازی شد. درست در بالای این سالن تئاتر، دیوارهای برج هایی مربوط به دوران روم شرقی وجود دارد و همچنین در قسمت شرق این سالن تئاتر، می توانید بقایای معبد آپولو را مشاهده کنید. همچنین یک موزه زیبا نیز در  این منطقه وجود دارد که می توانید از آن بازدید کنید. موقعیت این شهر میلتوس، در 62 کیلومتری جنوب کوش آداسی می باشد.

6- معبد دیدیما (Didyma):

این مکان دیدنی در واقع مرکز مذهبی دوران یونان باستان به شمار می رود. همچنین نکته مهم در مورد این دیدیما این است که این معبد دومین معبد باستانی دنیا از لحاظ وسعت و بزرگی می باشد. ستون های معبد آپولو نیز جزوی از این معبد محسوب می شود که در زمان قدیم دارای 122 برج بوده و این بنا یک مثال بسیار خوب از معابد یونانی موجود در کشور ترکیه می باشد. در زمان باستان، این معبد یک بنای بسیار مهم به شمار می رفته که تاثیر بسیار زیادی داشته است. حتما توصیه می شود که در سفر خود به شهر کوش آداسی، از این بنا بازدید کنید.  همچنین موقعیت مکانی معبد دیدیما، در 77 کیلومتری جنوب کوش آداسی می باشد.

7 – روستای کرازلی(Kirazli):

روستای زیبای کرازلی، یکی از دهکده های زیبا در حومه شهر کوش آداسی می باشد که اطراف این دهکده را، باغستان ها و چمن زارهای زیبا پر کرده است. این روستای زیبا یک احساس تمام نشدنی  و آرامش بخش را به شما می دهد. روستای کرازلی یک مکان بسیار آرامش بخش و جالب برای یک پیاده روی عصرانه است که می توانید از بین کوچه های قدیمی این روستا عبور کنید و خانه های قدیمی این روستا را مشاهده کنید. همچنین در این محل رستوران ها و کافه هایی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. در مورد موقعیت مکانی این روستا نیز باید گفت که دهکده کرازلی در 10 کیلومتری شرق کوش آداسی قرار گرفته شده است.

8 – شبه جزیره دیلک (Dilek Peninsula):

از دیگر مکان های دیدنی کوش آداسی ، شبه جزیره دیلک می باشد که دارای منظره زیبایی از کوه ها و خط ساحلی بسیار زیبا می باشد. در واقع شبه جزیره دیلک یک منطقه پارک ملی می باشد که توصیه ما این است که اگر به شهر کوش آداسی سفر کردید، یک روز کامل را برای این منطقه کنار بگذارید. در این شبه جزیره تعدادی ساحل برای شنا کردن و همچنین آفتاب گرفتن نیز وجود دارد. همچنین می توانید به دوچرخه سواری در این منطقه نیز بپرازید و از مناظر موجود لذت ببرید. شبه جزیره دیلک ، یک مکان بسیار مناسب برای طبیعت دوستان و کسانیکه تمایل به دوری از شلوغی شهر دارند می باشد. در مورد موقعیت مکانی این منطقه نیز باید گفت که در 26 کیلومتری جنوب کوش آداسی قرار گرفته است.

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.