جاذبه های گردشگری آنتالیا – قسمت دوم

جاذبه های گردشگری آنتالیا – قسمت دوم

در قسمت قبل یعنی جاذبه های گردشگری آنتالیا- قسمت اول، به شما مکان های دیدنی شهر آنتالیا که بیشتر در حومه این شهر قرار داشت را نشان دادیم و در این پست از وب سایت تورسازان، قصد داریم ادامه جاذبه های گردشگری آنتالیا را به شما نشان دهیم که امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

6 – شهر ترمسوس (Termessos)

یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا ، شهر تاریخی  و باستانی ترمسوس می باشد که از بناهای مهم آنتالیا است و همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. بخش هایی از این شهر تاریخی خراب شده است ولی بقایای جا مانده از این ساختمان، ارزش دیدن را دارد. برای رسیدن به این شهر شما باید یا با ماشین بیایید و یا اینکه در یک تور گردشگری به این شهر شرکت کنید. البته خود را برای دوچرخه سواری نیز آماده کنید. همچنین کفش های مناسب بپوشید و مقدار زیادی آب آشامیدنی نیز همراه خود داشته باشید. توصیه می شود حدودا 2 تا 3 ساعت برای این مکان وقت بگذارید.

7- پارک کارالی اوقلو (Karaalioghlu park):

یکی از جاهای بسیار خوب در شهر آنتالیا ترکیه، پارک کارالی اوقلو می باشد که در جنوب منطقه کالیچی قرار گرفته شده است. بومی های این منطقه از این پارک برای تفریح و گردش  و صرف ناهار استفاده می کنند. یکی از زیبایی های این پارک این است که در کنار دریا قرار گرفته  و هنگامی که در این پارک می نشینید، می توانید از منظره زیبای دریا لذت ببرید. همچنین می توانید  در حالیکه اطرافتان پر از گل های زیبا است در این پارک شروع به قدم زدن کنید و از منظره موجود لذت ببرید. تعدادی کافه نیز در این پارک وجود دارد که ساندویچ، نوشابه و بستنی به مشتریان خود عرضه می کنند. توصیه می کنیم بین 1 تا 2 ساعت برای این پارک کارالی اوقلو وقت بگذارید.

8 – ساحل مرمرلی (Mermerli Beach):

از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا ، ساحل مرمرلی است که وسعت زیادی ندارد ولی همیشه آفتابی است. البته همانطور که انتظار می رود در فصل تابستان همیشه شلوغ است. یک گزینه که همیشه در این ساحل جواب می دهد این است که در آب های کم عمق آن به شنا کردن بپردازید بخصوص اگر کودک کم سن و سال دارید این منطقه مخصوص شما است. نکته مهم این است که این ساحل ورودی دارد که باید بپردازید. توصیه می شود برای این ساحل حدود 2 تا 3 ساعت وقت بگذارید.

9 – دره گوینوک (Goynuk Canyon):

دره گوینوک در منطقه زیبای کمر قرار گرفته شده است. جنگل های ساکن و بی جنبش، وجود آبشارهای زیبا و همچنین بودن یک پارک ملی در این منطقه باعث شده تا دره گوینوک، به جایی برای فعالیت های ماجراجویانه تبدیل شود. فعالیت هایی مانند: دره نوردی، پیاده روی، دوچرخه سواری کوهستان و غیره. به دلیل زیبایی های موجود در این منطقه سعی کنید بیشتر از 3 ساعت برای منطقه وقت بگذارید.

10-  ساحل لارا (Lara Beach):

نزدیک ترین ساحل که در بیرون از آنتالیا قرار دارد، ساحل لارا می باشد که دارای یک ساحل شنی بسیار طولانی، آب آرام و ایده آل برای شنا کردن و وسایل راحتی مانند تخت های ساحلی می باشد و همه این ها دست به دست همه داده تا این منطقه به یکی از مناطق توریستی تبدیل شود که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. ورزش های آبی نیز در این ساحل وجود دارد و علاوه بر آن یکی از بهترین ساحل ها برای مسافرت خانوادگی است. در این ساحل هم منطقه رایگان و هم منطقه غیررایگان وجود دارد. توصیه می کنیم بیشتر از 3 ساعت برای این ساحل وقت بگذارید.

این بود جاذبه های گردشگری آنتالیا که در دو قسمت تقدیم شما گردید. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته شده باشد.

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.